Бамбукове волокно - це екологічно чистий продукт, одержаний з бамбука за допомогою механічної обробки.

З давніх часів бамбук використовувався на будівництві, а також для виготовлення різноманітних побутових предметів. Проте уже в кінці ХХ століття бамбук відчув «друге народження», оскільки японським вченим на його основі вдалося створити інноваційний матеріал – бамбукове волокно, яке досить швидко набуло популярності і стало використовуватися в текстильній промисловості для виготовлення тканин.  

На сьогоднішній день бамбукові тканини – це найперспективніший матеріал для виготовлення одягу, нижньої білизни, рушників, подушок, ковдри,  салфеток та інших видів трикотажу. І хоч з моменту створення бамбукових волокон пройшло не так багато часу, різні трикотажні вироби, що виготовлені на їх основі стали відомими та широковживаними практично в цілому світі. Таку популярність бамбукові тканини досягнули завдяки своїм особливостям: високій якості, натуральності, екологічній чистоті та абсолютній безпечності.

Бамбукове волокно – один із видів целюлозного волокна. За білизною і своєю тонкістю воно схоже на віскозу. Проте, на відміну від останньої, тканина із бамбукових волокон набагато міцніша, має підвищену гігроскопічність, шовковий блиск, дивовижну м’якість, а також може похвалитися своїми унікальними антибактеріальними, протизапальними, омолоджуючими та дезодоруючими властивостями.

Декілька слів про саму рослину, з якої, власне, і виготовляються тканини. Бамбук росте дуже швидко. При вирощуванні бамбука не використовуються ніякі підживи та хімічні добрива, оскільки в цьому немає абсолютно ніякої потреби -  деякі види бамбука збільшуються в зростанні на 22 м на місяць. Крім цього, під час росту бамбук не страждає від вбивчого впливу шкідників, а тому в процесі культивації його не обприскують хімікатами. При отриманні волокна із бамбука хімічні препарати та засоби також не використовуються. Роздроблений бамбук обробляється біологічними ферментами, що сприяють перетворенню бамбука в м'якоть, з якої потім, так званим способом вичісування, відділяють окремі волокна, з котрих в кінцевому результаті виходять нитки. Саме тому підкреслюємо той факт, що бамбукові волокна – це 100% екологічно чистий продукт.

Ідея виробництва волокна була запозичена ще в Древнього Китаю із відомої технології виготовлення паперу, який, власне, і отримували із бамбукового волокна. Сьогодні ж із цього волокна виготовляють тканини, із яких, в свою чергу, шиють майки, сорочки, блузки, костюми, нижню білизну, джинсові вироби, рушники, ковдри, подушки, а також речі, котрі часто зустрічаються у повсякденному житті (наприклад, салфетки для миття посуду тощо).