Що таке холлофайбер?

Невипадково стаття про холлофайбер з’явилася у нашому блозі, адже у всіх м’яких іграшках, котрі ми рекомендуємо вам купляти, наповнені саме ним. Тож час з’ясувати що ж це за матеріал і які його переваги.

Побутує така думка, що холлофайбер – це то й же синтепон. Спішимо вас запевнити, що це не так. Для того, щоб повністю зрозуміти, що це таке, зачепимо трішки етимологію слова. Отож, «Холлофайбер» - іноземне слово, що дослівно перекладається як «порожнє волокно», де «hollow» - той, що має порожнини і «fiber» - волокно. Акцентуємо увагу на слові «волокно», для того, щоб всім було зрозуміло, що холлофайбер  –  не тканина, це матеріал, що відноситься до нетканинних. Використовується у різних сферах виробництва (пошиття верхнього одягу, постільної білизни, виготовлення м’яких іграшок).

Склад холлофайбера

Отже, порожній… З чого тоді складається цей наповнювач? Холлофайбер складається із порожнин, так званих повітряних подушок, що утворюються з волокон поліестеру, котрі можуть по-різному розміщатися (вертикально, під кутом). Саме вони утворюють спіралі, що притаманні цьому типу волокна, завдяки чому всередині утримується повітря. А повітря – основний компонент, що робить властивості холлофайбера унікальними.  

Властивості  холлофайбера:

-       Вироби із цим наповнювачем (куртки, іграшки і т.д.) не мнуться, не піддаються деформації;

-       Утримує тепло;

-       Окрім теплоізоляції забезпечує також звукоізоляцію;

-       Не викликає алергічних реакцій (через що його без проблем використовують для пошиття іграшок);

-       Гігієнічний;

-       Гарно пропускає повітря;

-       Дуже м’ягенький та легенький;

-       НЕ служить домівкою для паразитів;

-       Надзвичайно легкий у догляді (холлофайбер можна прати не тільки руками, але й в пральній машинці – він завжди повертається в свою початкову форму);

-       Достатньо тонкий;

-       Не втягує та не зберігає запахів;

-       Довговічний;

-       Не має здатності електризуватися;

-       Важкозаймистий;

-       Екологічний матеріал