Однією із найдорожчих та найпопулярніших сорочкових тканин без сумніву став льон. Це не дивно, адже у свій час наші дідусі та бабусі навіть близько не знали про існування будь-яких інших тканин, що могли б використовуватися для пошиття одягу. Шифон, габардин, поплін? Що це? Льон і тільки льон – от з чого вони самостійно шили свій гардероб. Власними руками створювали і саму тканину, обробляючи лляні волокна.

На сьогоднішній день льон існує не тільки в первозданному вигляді, науковий прогрес та розвиток розширили асортимент лляної продукції, що відрізняється між собою як за зовнішнім виглядом, так і за функціональними властивостями та способом виготовлення, зрештою і за ціною.

Один з них – домоткане полотно. Якщо вас запитають про найдорожчий вид льону, сміливо відповідайте – домоткане полотно. Домотканий льон виготовляється вручну переважно на Західній Україні, звідси така висока цінність полотна (ручна робота завжди більше цінувалася, аніж машинна). Тканина брудно-білого кольору. На ній добре помітні переплетення різного відтінку лляних волокон.

Тепер домотканий льон важко зустріти у чистому вигляді, поширеним видом є льон із лавсановими домішками. Це синтетичне волокно добавляють з метою отримати білий колір. Також завдяки невеликим додаванням лавсану, льон стає тоншим і його легше прасувати.

Чи правда, що льон після прання сідає? І так, і ні. Це полотно після прання нагадує джинси. Спочатку справді сідає, та після кількагодинного носіння, знову повертається до реального розміру.

 Інший вид - марлевий льон. Він не такий відомий, як домотканий. За структурою – це досить тонка, навіть дещо прозора тканина, котру виготовляють із лляних та шовкових волокон для жіночих суконь і блузок. Щоб було зрозуміліше про що іде мова, за своїми властивостями цей льон схожий на батист.

Ну і фабричний льон. 20-21 ст. стали причиною того, що процес виготовлення лляного полотна в домашніх умовах, грубо кажучи, змогли відтворити на фабриках. Звичайно,  такий льон і візуально, і на дотик відрізняється від свого попередника, що яскраво відображається на ціні. При виготовленні фабричного льону часто використовують синтетичні волокна. Проте навіть так тканина гарно зберігає форму, легко прасується і не сідає при пранні.